Weet u wat een Antependium is? De meesten van ons waarschijnlijk niet. Volgens Wikipedia is een Antependium "de bekleding aan de voorkant van een kansel in de vorm van stof, hout of edelmetaal". Een stoffen Antependium wordt voorzien van de van toepassing zijnde liturgische kleur. Tijdens het kerkelijk jaar wisselt de kleur een aantal keren.

Ook in onze kerk maken we gebruik van Antependia. Omdat we een nieuwe avondmaalstafel hebben gekregen was het verzoek aan de interieurcommissie om nieuwe Antependia te maken. Geke Proper, Griet de Jong, Jan Taeke de Jong en Atsie Boersma hebben ontwerpen gemaakt voor 3 nieuwe kleden. Rood, wit en groen. Geke heeft heel wat uurtjes zitten appliceren en borduren. Omdat er met Pasen door de bloemencommissie een liturgische bloemschikking gemaakt wordt waarin de paarse kleur verwerkt wordt is er geen vierde, paars, Antependium gemaakt.

Met Pinksteren is het rode Antependium voor het eerst gebruikt,

Een aanwinst voor onze kerk!

Antependium

Antependia

A- A A+