Skip to main content

logo-PKN-Eastermar

Geloof-Hoop-Liefde

"Hier sta ik dan: uw predikant"

Met deze (historische?) woorden begon Ds Gerwin Timmer aan zijn 'roeping' in de protestante gemeente van Eastermar de komende jaren te dienen. In een dienst van intrede en bevestiging mochten we Ds Timmer en zijn vriendin Ineke de Boer verwelkomen in onze gemeente. En wat voor een dienst. Een dienst die bol stond van dankbaarheid, verwondering, blijdschap en warmte. 

Ga nog even terug naar deze bijzondere zondag en geniet na met onderstaande foto's.

 1 ntrede bev 1 optimized    3 intrede bev 3 optimized

De organisatie van de dienst was keurig verzorgd. Niet genoemd: Koster, parkeerwachten, gastdames, koffieschenkers, lunchverzorgsters, alles klopte en droeg bij aan het slagen van deze feestelijke dienst.

5 Intrede bev 5  6 Intrede bev 6 

7 Intrede bev 7  8 intrede bev 8 optimized   9 intrede bev 9 optimized

Ds Reinier Tuitman uit Burgum, een persoonlijke vriend van Ds Timmer, deed de bevestiging: betrokken, ontspannen en indrukwekkend.

 12 Intrede bev 12    13 Intrede bev 13

De muziek was prachtig. Jelle Visser op orgel en piano. Een familieband, geheel bestaand uit nazaten van Oane en Gerrie Hoekstra (hoe mooi is dat!). En niet te vergeten: onze 'eigen' Elise Westerhof met haar prachtige stem. En wat klinkt de samenzang weer geweldig in een volle kerk. Wat hebben we mooie liederen gezongen!

10 intrede bev 10 optimized   11 intrede bev 11 optimized   4 intrede bev 4 optimized

Na de bevestiging werd de stola omgehangen door Timmers vriendin Ineke de Boer.

14 Intrede bev 14  15 intrede bev 15 optimized   16 intrede bev 16 optimized

Daarna enkele sprekers. Bijzonder was de aanwezigheid en de speech van Akke van der Kooi. Buiten Eastermar Dr Van der Kooi, hier in Eastermar toch altijd Akke. Zij is ooit geboren en getogen in Eastermar en mocht nu getuige zijn van (en deelnemen aan) de intrede van één van haar studenten: Ds Timmer. Henk van Dijk (voorzitter kerkenraad) deelde met ons hoe wonderlijk (mooi) de beroeping van Ds Timmer was verlopen. Namens de gemeente riep hij de nieuwe predikant een warm welkom toe.

20 intrede bev 21 optimized   18 Intrede bev 16 
En toen was de beurt aan de jeugd. Reina van der Wielen (onze jeugdwerker) had met de jeugd de afgelopen tijd gezorgd voor de creatie van allerlei cadeautjes voor de nieuwe predikant. Bij de overhandiging was een prominente rol weggelegd voor Halbe Westerhof. Het klikte meteen tussen Halbe en Ds Timmer. Of waren ze jaren vrienden.

17 intrede bev 17 optimized 

 21 Intrede bev 21   24 intrede bev 24 optimized 23 intrede bev 23 optimized  

 19 Intrede bev 19 27 Intrede bev 27

Snel even een mooie foto maken van de geheel gevulde kerk.

   26 Intrede bev 26     28 intrede bev 27 optimized

Dankbaarheid en warme woorden tijdens de receptie na afloop. Iedereen kreeg de gelegenheid Ds Timmer geluk te wensen.

29 intrrede optimized  31 intrede bev 30 optimized 

En dan na afloop de keurig verzorgde lunch voor alle gasten. Top!

Kortom, een onvergetelijke, feestelijke dienst die lang duurde maar zeer de moeite waard was.

Nogmaals onze beste wensen voor een fijne tijd in Eastermar, zowel Ds Gerwin Timmer als zijn vriendin Ineke de Boer

Wilt u (delen van) de dienst nogmaals terugzien? Klik dan hier

Elle Hoekstra

  • Aangemaakt op .